TOPlist


Dopravní terminál - 1. etapa

| | |

Fotogalerie postupu prací při výstavbě:

Stav 10.11.2013
        
        

Stav 23.8.2013
        

Stav 5.8.2013
        

Stav 11.7.2013
        

Stav 9.6.2013
        

Stav 27.4.2013
        

Stav 21.3.2013
      

Stav 15.2.2013
       
        
        
     

O samotném projektu 1. etapy:

(z jihlava.cz) Na místě městského vlakového nádraží v Jihlavě vzniknou podmínky pro přestup mezi vlakovou dopravou a městskou hromadnou dopravou - tzv. Dopravní terminál. Celá výstavba je rozložena do několika etap. V budoucnu komplex připojí ještě linkovou autobusovou dopravu - součástí terminálu by se v další etapě mělo stát autobusové nádraží. V rámci všech etap bude vytvořen moderní dopravní terminál s plánovanou kapacitou až 4 000 cestujících osob denně. České dráhy vedle toho připravují rekonstrukci budovy městského nádraží a Správa železniční dopravní cesty počítá s modernizací kolejiště.

„V první etapě vznikne nová točna a bezbariérová zastávka pro MHD, nové chodníky a veřejné osvětlení, čtyřiašedesát nových parkovacích míst. Křižovatku ulic Legionářů a Fritzova budou řídit semafory,“ popsal největší připravované změny primátor Jaroslav Vymazal. Dojde i na kanalizaci, přeložky vodovodu, plynu a dalších sítí, silnice od křižovatky k nádraží bude mít nový povrch, nutné je upravit a dostavět opěrné zdi, bude se upravovat zeleň. Pokud bude průběh akce bez problémů, hotovo bude v lednu 2014. Tak to byly odhady, hotovo bylo již v září. Pouze spojení MHD je plánováno až po Novém roce.

Dopravní obslužnost přestupního terminálu bude zajišťovat autobusová linka MHD využívající ekologická bezbariérová vozidla MHD na trase Městské nádraží - U Tesly - Masarykovo náměstí, která spojí v krátkém jízdním úseku terminál s hlavními přestupními zastávkami MHD, čímž dojde k zefektivnění veřejné hromadné dopravy v krajském městě. Toto dopravní řešení by mělo fungovat do doby realizace dalších etap výstavby dopravního terminálu, kdy sem budou přivedeny trolejbusové linky MHD a bude umožněno jejich přímé propojení na Jiráskovu ulici.

Cena 1. etapy: 18.678.831 korun bez DPH | dotace 85 % ROP | zhotovitel firma Lubomír Dvořák.

Více o samotném projektu naleznete na stránkách města Jihlavy. odkazodzkoušeno v IE 9.0  |  rozlišení 1024x768  |  jihlavskymhd.g6.cz  |  © MK & M.J. & Eugen 2006-2015